رشد ۳۱ درصدي اعتبارات طرح هاي آب رساني كشور در سال ۹۴

نوشته شده توسط مدیر سایت. Posted in اخبار کشور

معاون برنامه ريزي و توسعه شركت مهندسي آبفاي كشور در بازديد از تصفيه خانه فاضلاب كاشان اعلام كرد:


رشد ۳۱ درصدي اعتبارات طرح هاي آب رساني كشور در سال ۹۴


منبع خبر:     گروه خبري شركت آبفاي كاشان
 
 معاون برنامه ريزي و توسعه شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور گفت: پيشنهاد اعتبارات بخش آب و فاضلاب كشور  به مجلس در سال ۹۴ از رشد بسيار خوبي برخوردار است كه در طرح هاي آبرساني با رشد ۳۱ درصدي بالغ بر ۱۵هزار ميليارد ريال مي باشد.

«علي اصغر قانع» پيش از ظهر امروز در حاشيه بازديد از تصفيه خانه فاضلاب كاشان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: اعتبارات پيش بيني شده طرح هاي آبرساني در قالب بودجه سال ۹۴ از محل اعتبارات تملك دارايي و براي اجراي ۱۳۰ طرح آبرساني در كشور هزينه خواهد شد.
وي افزود: اميد است با تلاش هاي صورت گرفته، ۱۰ درصد از اين طرح ها در سال آينده به بهره برداري برسد تا بخشي از مسائل و مشكلاتي كه در حوضه آبرساني بويژه در شهرهاي بزرگ كشور وجود دارد، برطرف شود.
وي طرح آبرساني به شهرستان كاشان را از جمله اين طرح ها برشمرد و ابراز اميدواري كرد: اين طرح تا پايان سال آينده به اتمام برسد.

رشد ۲۷ درصدي اعتبارات عمران فاضلاب شهري

معاون برنامه ريزي و توسعه شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور رشد اعتبارات در بخش عمران فاضلاب شهري را نيز حدود ۲۷ درصد عنوان و تاكيد كرد: برغم حجم اندك عملياتي در بخش فاضلاب روستايي، تسهيلاتي افزون بر ۱۹۵ ميليون يورو از محل اعتبارات بانك توسعه اسلامي به اين بخش تعلق گرفته كه با تمهيدات انديشيده شده اميدواريم در سال آينده فعاليت اجرايي در بخش فاضلاب در ۱۱۱ روستاي داراي اولويت انجام شود.

وي تأكيد كرد: اميدوار هستيم با عملياتي شدن فاضلاب روستايي بتوانيم شاخص بهره مندي از شبكه فاضلاب را در بخش روستايي ارتقا دهيم.

قانع افزود: البته در بخش شبكه فاضلاب روستايي نياز به اعتبارات بيشتري داريم كه سعي شده است از ظرفيت هاي بخش خصوصي و سرمايه گذاراني كه در اين حوزه فعال هستند بهره مند گرديم.
وي با اشاره به روش هاي سرمايه گذاري در فاضلاب روستايي يادآور شد: BO  ، BOT و بيع متقابل روش هاي سرمايه گذاري در اين حوزه مي باشد كه سرمايه گذاران مي توانند پروژه هاي اين بخش را اجرا نموده و آبفا محصول نهايي را به صورت تضميني خريداري نموده يا اينكه سرمايه گذار به عنوان بهره بردار از آن استفاده نمايد و اين موارد نيز مكانيزم هايي است كه مي تواند عمليات فاضلاب را در بخش روستايي تسريع بخشد.

رشد ۱۰۰ درصدي اعتبارات آبرساني به روستاها در سال آينده

معاون برنامه ريزي و توسعه شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور گفت: در بخش آبرساني به روستاها نيز در سال آينده اعتبارات آبفا ۱۰۰ درصد رشد داشته و از دو هزار ميليارد ريال در سالجاري به چهار هزار ميليارد ريال افزايش خواهد داشت.
قانع با اشاره به وجود ۹۲۰ مجتمع آب رساني داراي اولويت در سطح كشور، افزود: ۴۷ هزار ميليارد ريال منابع مورد نياز اين مجتمع هاست كه اين اعتبار از محل تملك دارايي ها و تبصره ۱۱ قانون بودجه ۹۳، خريد تضميني آب و سرمايه گذاري بخش خصوصي پيش بيني شده است.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما بعد از تایید مدیر نمایش داده خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

با پارسل تماس بگیرید

ایمیل:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن : 33965649 021 98+     فاکس: 33964973 021 98+

موبایل: 09121355006 98+

آدرس : تهران.خیابان خیام شمالی مقابل پارکشهر مجتمع تجاری خیام واحد 364