اخبار کشور

ورود مدعی‌العموم به موضوع تردید در کیفیت آب شُرب تهران

نوشته شده توسط مدیر سایت. Posted in اخبار کشور

درخواست مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران: ورود مدعی‌العموم به موضوع تردید در کیفیت آب شُرب تهران

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اُستان تهران با اشاره به اظهارات رسانه­‌ای متناقض اخیر در رابطه با تردید در کیفیت آب شُرب تهران گفت: آماده هستیم برای خاتمه‌‌بخشی به اظهار نظرات غیرکارشناسی مطرح شده درحضور مدعی­‌العموم رسیدگhttp://www.tpww.ir/abfa_content/media/image/2014/11/32012_orig.jpegی شود.

محمد پرورش گفت: وزیر محترم بهداشت،درمان و آموزش پزشکی بعنوان بالاترین مقام قانونی دستگاه نظارت برسلامت و کیفیت آب شُرب تهران اخیراً نیز تأکید لازم را برای اطمینان خاطر افکار عمومی و شهروندان محترم تهران عنوان داشته‌­اند تا نگرانی مردم در این خصوص رفع شود.

وی ضمن تأکید مجدد برسلامت کامل آب شُرب تهران و بی­پایه بودن شُبهه‌­افکنی در کیفیت آن گفت: از مدعی­‌ا‌لعموم درخواست می‌نمایم برای تأمین امنیت‌خاطر شهروندان به این موضوع ورود پیدا نمایند تا موجبات رفع نگرانی مردم فراهم شود.

محمد پرورش همچنین تأکید نمود خدمتگزاران مردم در شرکت آب و فاضلاب اُستان تهران با تلاش شبانه­‌روزی و بهره­‌گیری از بهترین فناوری پایش کیفی آب تهران به شهروندان بابت سلامت آب تهران اطمینان ­خاطر می­‌دهند و با وجود نظارتهای مستمر دستگاه­های نظارتی آمادگی هرگونه پاسخگوئی و رفع ابهامات مطرح شده در حضور دادستان محترم را دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اُستان تهران در پایان از تقاضای رسمی و قانونی این شرکت جهت تنویر افکار عمومی و باحضور مقامات مرتبط مسؤل و حکومتی خبر داد.

Comment (0) Hits: 21497

دوره آموزشی آشنایی با روش‌های نوین حفاری و احیای چاه‌ها برگزار شد

نوشته شده توسط مدیر سایت. Posted in اخبار کشور

با حضور مشاور آلمانی/ دوره آموزشی آشنایی با روش‌های نوین حفاری و احیای چاه‌ها برگزار شد


برای ارتقای دانش و توان اجرایی کارشناسان و آشنایی با دانش نوین در حفاری و احیای چاه‌ها، یک دوره آموزشیhttp://www.tpww.ir/abfa_content/media/image/2014/12/32120_orig.jpg برای مدیران و کارشناسان فعال در بخش شرکت آب و فاضلاب تهران طی سه روز با حضور شرکت مشاور آلمانی برگزار شد.

این دوره آموزشی با هدف انتقال تجربیات و دانش فنی متخصصان آلمانی در مباحث مختلف مرتبط با حفاری چاه‌ها شامل مطالعات و شناسایی خصوصیات آب‌خوان تهران، تعیین الزامات و طراحی متناسب با امکانات موجود و نیز حفظ ظرفیت تولید و احیای چاه‌ها در شرکت تامین و تصفیه آبفای تهران برگزار شد.

در این دوره موضوعات مختلف از جمله خصوصیات فنی و ابعاد چاه، نوع مشبک، نوع گراول و لوله مشبک، محاسبه عملکرد، فناوری حفاری و مایع حفاری، کنترل فرآیند، توسعه و آزمایش پمپاژ و استانداردهای حاکم بر آن از سوی مشاور آلمانی ارائه شد.

این دوره و دیگر فعالیت‌های مرتبط با این پروژه با توجه به کمبود آب در تهران و نقش ویژه منابع زیرزمینی در تامین بخش قابل توجهی از آب آشامیدنی شهر تهران که از اهمیت زیادی برخوردار است، برگزار شد.

Comment (0) Hits: 21772

نشست مديرعامل آبفار خراسان جنوبي با فرماندار شهرستان قاينات

نوشته شده توسط مدیر سایت. Posted in اخبار کشور

نشست مديرعامل آبفار خراسان جنوبي با فرماندار شهرستان قاينات

مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي خراسان جنوبي به همراه هيئت همراه با فرماندار شهرستان قاين ديدار و گفتگو كرد.930907

علي اكبر بسكابادي، مدير عامل شركت آب و فاضلاب روستايي خراسان جنوبي در اين ديدار ضمن تبريك انتصاب شايسته دكتر كهن ترابي بعنوان فرماندار شهرستان قاينات اذعان داشت: ايشان با وجود شناخت و آگاهي كه نسبت به همه مسائل شهرستان دارند، منشأء خيرات و بركاتي براي مردم قاينات خواهند بود

وي با بيان اينكه خشكسالي هاي متوالي و كمبود منابع آبي در استان و شهرستان قاينات زنگ خطري براي همه مردم و مسئولين مي باشد، عنوان كرد: بايستي با مصرف درست و بهينه و عدم اصراف در مصرف آب گامي هر چند كوچك براي برون رفت از وضعيت كنوني برداريم.

بهمن كهن ترابي، فرماندار شهرستان قاينات ضمن تشريح اهميت آب در جهان كنوني و كشورمان بويژه در كشاورزي، صنعت و شرب يادآورشد: بايد جهت فرهنگ سازي و جلوگيري از اسراف و هدر رفت و استفاده بهينه از اين نعمت خدادادي با توجه به خشكسالي هاي پي در پي اقدامات موثري انجام داد .

در ادامه اين ديدار احمد دانشي پور، مدير امور آب و فاضلاب روستايي شهرستان قاين گزارش كوتاهي از وضعيت آبرساني روستاهاي شهرستان ارائه و خواهان توجه ويژه به بحث تأمين آب شرب روستاها با توجه به خشكسالي هاي چند سال اخير شد .930908

علي اكبر بسكابادي در پايان بر لزوم تأمين اعتبار جهت تعويض شبكه هاي فرسوده آب و جلوگيري از هدر رفت و اسراف آب شرب تأكيد كرد و آرزوي موفقيت فرماندار را با توجه به بومي بودن ايشان از خداوند متعال خواستار شد .

Comment (0) Hits: 20861

رشد ۳۱ درصدي اعتبارات طرح هاي آب رساني كشور در سال ۹۴

نوشته شده توسط مدیر سایت. Posted in اخبار کشور

معاون برنامه ريزي و توسعه شركت مهندسي آبفاي كشور در بازديد از تصفيه خانه فاضلاب كاشان اعلام كرد:


رشد ۳۱ درصدي اعتبارات طرح هاي آب رساني كشور در سال ۹۴


منبع خبر:     گروه خبري شركت آبفاي كاشان
 
 معاون برنامه ريزي و توسعه شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور گفت: پيشنهاد اعتبارات بخش آب و فاضلاب كشور  به مجلس در سال ۹۴ از رشد بسيار خوبي برخوردار است كه در طرح هاي آبرساني با رشد ۳۱ درصدي بالغ بر ۱۵هزار ميليارد ريال مي باشد.

«علي اصغر قانع» پيش از ظهر امروز در حاشيه بازديد از تصفيه خانه فاضلاب كاشان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: اعتبارات پيش بيني شده طرح هاي آبرساني در قالب بودجه سال ۹۴ از محل اعتبارات تملك دارايي و براي اجراي ۱۳۰ طرح آبرساني در كشور هزينه خواهد شد.
وي افزود: اميد است با تلاش هاي صورت گرفته، ۱۰ درصد از اين طرح ها در سال آينده به بهره برداري برسد تا بخشي از مسائل و مشكلاتي كه در حوضه آبرساني بويژه در شهرهاي بزرگ كشور وجود دارد، برطرف شود.
وي طرح آبرساني به شهرستان كاشان را از جمله اين طرح ها برشمرد و ابراز اميدواري كرد: اين طرح تا پايان سال آينده به اتمام برسد.

رشد ۲۷ درصدي اعتبارات عمران فاضلاب شهري

معاون برنامه ريزي و توسعه شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور رشد اعتبارات در بخش عمران فاضلاب شهري را نيز حدود ۲۷ درصد عنوان و تاكيد كرد: برغم حجم اندك عملياتي در بخش فاضلاب روستايي، تسهيلاتي افزون بر ۱۹۵ ميليون يورو از محل اعتبارات بانك توسعه اسلامي به اين بخش تعلق گرفته كه با تمهيدات انديشيده شده اميدواريم در سال آينده فعاليت اجرايي در بخش فاضلاب در ۱۱۱ روستاي داراي اولويت انجام شود.

وي تأكيد كرد: اميدوار هستيم با عملياتي شدن فاضلاب روستايي بتوانيم شاخص بهره مندي از شبكه فاضلاب را در بخش روستايي ارتقا دهيم.

قانع افزود: البته در بخش شبكه فاضلاب روستايي نياز به اعتبارات بيشتري داريم كه سعي شده است از ظرفيت هاي بخش خصوصي و سرمايه گذاراني كه در اين حوزه فعال هستند بهره مند گرديم.
وي با اشاره به روش هاي سرمايه گذاري در فاضلاب روستايي يادآور شد: BO  ، BOT و بيع متقابل روش هاي سرمايه گذاري در اين حوزه مي باشد كه سرمايه گذاران مي توانند پروژه هاي اين بخش را اجرا نموده و آبفا محصول نهايي را به صورت تضميني خريداري نموده يا اينكه سرمايه گذار به عنوان بهره بردار از آن استفاده نمايد و اين موارد نيز مكانيزم هايي است كه مي تواند عمليات فاضلاب را در بخش روستايي تسريع بخشد.

رشد ۱۰۰ درصدي اعتبارات آبرساني به روستاها در سال آينده

معاون برنامه ريزي و توسعه شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور گفت: در بخش آبرساني به روستاها نيز در سال آينده اعتبارات آبفا ۱۰۰ درصد رشد داشته و از دو هزار ميليارد ريال در سالجاري به چهار هزار ميليارد ريال افزايش خواهد داشت.
قانع با اشاره به وجود ۹۲۰ مجتمع آب رساني داراي اولويت در سطح كشور، افزود: ۴۷ هزار ميليارد ريال منابع مورد نياز اين مجتمع هاست كه اين اعتبار از محل تملك دارايي ها و تبصره ۱۱ قانون بودجه ۹۳، خريد تضميني آب و سرمايه گذاري بخش خصوصي پيش بيني شده است.

 

Comment (0) Hits: 22264

با حضور امام جمعه، فرماندار و مدير آبفاي جيرفت ؛ چاه شماره ۱۴ جيرفت به بهره‎برداري رسيد

نوشته شده توسط مدیر سایت. Posted in اخبار کشور

با حضور امام جمعه، فرماندار و مدير آبفاي جيرفت ؛ چاه شماره ۱۴ جيرفت به بهره‎برداري رسيد

منبع خبر:  گروه خبري شركت آبفاي كرمان


احمد اميني ‎روش فرماندار جيرفت در اين آيين در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمام دست ‎اندركاران ملي، استاني و شهرستاني به امر بحراني بودن وضعيت آب واقف هستند و به همين دليل مي ‎طلبد كه يك برنامه كوتاه، ميان و بلندمدت در بحث مديريت بخش آب طراحي شود.

وي با تأكيد بر ايجاد منابع پايدار آب در شهر جيرفت بيان داشت: با توجه به كاهش سطح آب ‎هاي زيرزميني و كيفيت آن بايد بحث اختصاص آب از سد پيگيري شود.

اميني ‎روش تصريح كرد: با توجه به مشكلات جدي در بخش آب انتظار مي ‎رود كه كارشناسان آبفا يك طرح جامع و مدون براي مقابله با وضعيت بحراني آب تهيه كنند.

فرماندار جيرفت با تأكيد بر پيگيري اجراي طرح فاضلاب شهر جيرفت گفت: حتي اگر ميزان بارندگي در سال ‎هاي آينده افزايش يابد، مشكل بحران آب برطرف نمي ‎شود، زيرا برداشت از سطح سفره ‎هاي زيرزميني آب همچنان ادامه دارد.

وي با توجه به مديريت صحيح مصرف آب افزود: با توجه به خشك شدن ۴۸ حلقه چاه آرتيزين همگي بايد تلاش كنيم تا فرهنگ استفاده بهينه از آب در سطح جامعه نهادينه شود.

اميني ‎روش عنوان كرد: انتظار مي ‎رود كه توسط صاحبان منبر و تريبون به ويژه روحانيت و رسانه ‎ها بحث وضعيت بحراني آب به مردم اطلاع ‎رساني شود تا با استفاده از مشاركت آن ‎ها بتوانيم، اين شرايط را بهبود بخشيم.

در پايان آيين افتتاح چاه شماره ۱۴ جيرفت از پيمانكاران و حفاران اين چاه با اهداي لوح تقدير به عمل آمد.

Comment (0) Hits: 22228

با پارسل تماس بگیرید

ایمیل:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن : 33965649 021 98+     فاکس: 33964973 021 98+

موبایل: 09121355006 98+

آدرس : تهران.خیابان خیام شمالی مقابل پارکشهر مجتمع تجاری خیام واحد 364